Chatky BPP

a) účelové - všetky náraďové chatky - Tieto domčeky slúžia iba na uskladnenie záhradného náradia, záhradnej techniky a vybavenia.
b) so širším využitím - väčšie záhradné chatky - Tieto chatky už nemusia slúžiť len pre uskladnenie záhradného náradia a techniky, ale možno ich využiť aj na víkendové prespanie. Väčšina týchto chatiek je v rozmere od 12 m2 do 25 m2 alebo i viac a je možné ich vybaviť širokou škálou príslušenstva. Samozrejmosťou sú otváracie okná, jednokrídlové alebo dvojkrídlové dvere, možnosť výberu strešnej krytiny atď. Tento typ záhradných chatiek je vďaka dostatočnému priestoru vhodný aj pre uskladnenie objemnejšej záhradnej techniky (záhradný traktor, čerpadlá a pod.).
Všetky naše chatky sú so zrubovou konštrukciou. Skladajú sa pomocou stenových dielov s perom a drážkou. Skladanie na seba v rohoch cez zámkový spoj. (krížom do vyfrézovaných zárezov). Hrúbka dosiek použitých na steny náraďových domčekov je 18 mm- 21 mm, pri záhradných chatkách 21- 40 mm a pri víkendových chatkách 40 – 80 mm. Pri každom type chatky je napísaná hrúbka (od 16 mm - 28 mm). Domček tak môže slúžiť aj ako dielňa alebo možno vybaviť jednoduchým nábytkom umožňujúcim prespanie ľudí. Zrubové domčeky ponúkajú vysokú variabilitu - je možné si voliť napríklad rôzne veľkosti, počet a typy okien. Dvere môžu byť jednokrídlové alebo dvojkrídlové, čo sa hodí napríklad pri uskladňovaní záhradného traktora, alebo objemnejšieho záhradného vybavenia. Možno ich vybaviť rôznymi policovými systémami, pracovnými stolmi atď. Je k nim tiež možné dokúpiť odkvapy, zvody alebo ich vybaviť oplechovaním strechy.
Vyberať je možné z mnohých modelov - s predným presahom strechy, s terasou, s bočným či zadným prístreškom atď. A zvoliť možno aj druh strešnej krytiny.
Súčasťou ceny záhradnej chatky v základnom prevedení je:
 • Kompletné stenové diely - konštrukcia
 • strešné debnenie so strešnou lepenkou R330
 • okná, dvere, kovania, kľučky, klince, skrutky a pod.
 • V základnej cene nie je zahrnutá montáž chatky, okenice, dvernice, zateplenie, náter, montáž strešnej krytiny, strešná krytina, úprava konštrukcie a príprava podkladu.
  Všetky naše chatky sú vyrobené z vysoko kvalitného škandinávskeho, alebo sibírskeho smreku. Používame iba certifikované drevo z legálnych a trvalo udržateľných lesov.
  Áno, všetky naše chatky sú dodávané aj s drevenou podlahou (hrúbka podlahy je uvedená pri každej chatke) na impregnovaných podkladových hranoloch už v cene. Výnimku tvoria len náraďové chatky BPP 02 Aktion, LUI, TINA a Bianca.
  Všetky naše typy domčekov a chatiek sú dodávané so základnou pieskovanou lepenkou R330, ktorá zaistí bezproblémovú ochranu proti poveternostným vplyvom po dobu min 1 rok. Kvalitná strešná krytina je veľmi dôležitá. Pracujeme s overenými asfaltovými kanadskými šindľami, ktoré spoľahlivo a dlhodobo chránia záhradný domček, chatku či garáž. Okrem ochrannej funkcie tvoria tiež dekoračnú funkciu. Vybrať si môžete zo štyroch farebných prevedení – červená, zelená, hnedá a čierna, tvar – obdĺžnik, alebo bobrovka. Prednosťou tejto strešnej krytiny je hlavne jej nízka hmotnosť a jednoduché zhotovenie, možno ju použiť na sklon strechy od 15° do 60°. Druhou možnosťou je plechová strecha MASLEN, ide o pozinkovaný plech vytvarovaný do polohy škridiel, alebo vlnoviek.
  Nie, všetky nami vyrábané chatky sú dodávané v tzv. surovom – nenatretom stave. V našej ponuke máme tenkovrstvú lazúru zn. Remmers a olejovú lazúru zn. A.L.K.. Vďaka olejom a voskom môže drevo vlhkosť pohlcovať a opäť vylučovať. Vosky vytvárajú na povrchu dreva vysoko odolný film, ktorý ho chráni pred znečistením. Moridlá na drevo obsahujú rovnako ako farby farebné pigmenty, avšak drevo len slabo chránia. V porovnaní s farbami zachovávajú prirodzenú kresbu dreva. V každom prípade Vám chatku vieme natrieť vrchným náterom, alebo si ju môžete povrchovo upraviť vo vlastnej réžii.
  Samozrejme áno. Pri väčších chatkách odporučujeme zateplenie podlahy a strechy pre dosiahnutie lepšej klímy v letných mesiacoch. Zateplením zabránite prehrievaniu strechy. Chatku je možné zatepliť aj z vnútornej strany. Na zatepľovanie používame minerálnu vatu s parofóliou, hrúbka zatepľovacieho materiálu (izolácie) je štandardne 100-150 mm a následne sa obíja tatranským profilom s hrúbkou 12,5 - 14 mm.
  Áno, pokiaľ je to technicky možné, vieme zmeniť aj tvar či dispozíciu chatky. Treba si uvedomiť, že pri zmene rozmerov je to úplne nová chatka, ktorú treba nanovo skresliť pre výrobu. Akákoľvek štrukturálna, alebo dispozičná zmena sa považuje za zákazku na mieru a cena je vyššia ako cena základného modelu, a zároveň sa predlžuje doba dodania.
  Áno, môžete si doobjednať ďalšie prvky ako okno, okenice a dvere, pokiaľ konštrukcia chatky umožňuje ich následnú inštaláciu. Informácie o cene vám poskytneme emailom na požiadanie. Inštalácia prebieha počas výstavby chatky.
  Áno, zrkadlová konštrukcia je možná pri väčšine modelov. Informujte sa prosím o tejto možnosti vopred telefonicky alebo mailom, aby nedošlo k nedorozumeniu. Zároveň si treba uvedomiť, že otváranie okien a dverí ostáva nezmenené.

     Podklad pod chatku

  Pred montážou záhradného domčeka alebo chatky je dôležité pripraviť vhodnú základovú plochu, na ktorej bude chatka postavená. Podkladová plocha by mala byť pevná a rovná, vyvýšená cca 10-20 cm nad okolitým terénom. Veľkosť podkladovej dosky by mala byť rovnaká ako rozmery vonkajších stien chatky (bez presahov).
  Umiestnenie chatky voľte vždy také aby ste okolo mohli prejsť a vykonávať prípadné opravy, nátery, údržbu zelene okolo chatky atď.
  Berte na vedomie, že ak podklad - základ pod chatou oklamete, nebude Vám chatka patrične dlho slúžiť a nemožno na nej u výrobcu uplatňovať prípadnú reklamáciu. V prípade, že si nebudete vedieť rady ako správne základy pripraviť, tak sa prosím obráťte na špecializovanú firmu na "zemné práce".
  1) betónová doska: Najvhodnejším základom pre stavbu je rovná betónová doska 10-15 vysoká s vnútornou oceľovou výstuhou uložené na štrkovom podklade v nezamŕzanej hĺbke. Táto alternatíva je však náročnejšie na prípravu i cenu. Navyše je to stavba s trvalým zásahom do prírody bez následnej možnosti zmeny lokality.
  2) Zámková dlažba, betónové dlaždice: Pre menšie chatky je možné použiť ako základovú dosku zámkovú dlažbu, prípadne rovnú plochu vytvorenú z betónových dlaždíc. Aj pod týmto povrchom musí byť rovný zhutnený štrk. Príprava je jednoduchšie ako u betónové dosky, nedostatkom však je, že do takéhoto podkladu sa nedá chatka pevne ukotviť. Namiesto zámkovej dlažby je možné použiť aj dlažbu betónovú 50x50x6cm.
  3) Samonosný podlahový rošt a zemné skrutky: Veľmi dobrou alternatívou je podklad vytvorený pomocou samonosného základového roštu zakotveného do zeme pomocou zemných skrutiek. Výhodou tohto riešenia je rýchla montáž, základy možno okamžite zaťažiť - odpadá technologická prestávka pri betonáži. Žiadne kopanie a odvoz vykopanej hliny. Skrutky sú testované na tlakovú, ťahovú aj bočné záťaž. Táto stavba je možné tiež kedykoľvek odstrániť alebo premiestniť inam, takže je šetrná k prírode. Pod chatkou môže prúdiť vzduch a tak zospodu nevlhne. Nevýhodou potom môže byť, že ich nemožno použiť kdekoľvek - terén musí byť dobre urastený, podložie musí byť stabilná a dobre priepustné min. do hĺbky 60 cm. Zo strany zákazníka je nevyhnutný prieskum terénu.
  Pre náraďové a záhradné chatky s obytnou plochou do 25 m² je potrebná ohlasovacia povinnosť na príslušnom stavebnom úrade. V prípadoch nad 25 m² je potrebné stavebné povolenie. Pri každej chatke máte dispozičný plán s pohľadmi. Pre 100% istotu je vždy potrebné riešiť konkrétnu situáciu s príslušným stavebným úradom.

     Montáž

  Pred začatím montáže je potrebné pripraviť miesto pre výstavbu chatky (podklad) a zabezpečiť k nemu prístup. Ak nie je možný prístup na miesto montáže, treba nás o tom vopred informovať. V prípade neprístupného terénu je potrebné zabezpečiť 2-3 osoby na presun drevených dielov k miestu montáže.
  Montáž náraďových chatiek, ako aj prístreškov na auto, nie je časovo náročná a väčšinou ich realizujeme od 5 – 8 hodín. Záhradné chatky, garáže a víkendové chatky s doplnkovými službami, realizujeme od 8 – 14 hodín. Montážne skupiny posielame tak, aby bola chatka aj doplnkovými službami za 1 deň na komplet zhotovená. Pri väčších chatkách, drevostavbách, alebo ďalších doplnkových službách je čas montáže individuálny, od niekoľkých pracovných dní až po niekoľko týždňov.
  Áno, priemerne zručný chlap s pomocníkom určite zvládne zmontovať chatku na náradie, či záhradnú chatku. Každá chatka má pribalený montážny návod, nepotrebujete žiadne špeciálne náradie. Všetky chatky sú dodávané na palete vo vode odolnom obale. Stručný návod montáže: Pred montážou si zrovnajte všetok drevený materiál podľa typu. Urýchlite si tak nasledujúce prácu. Ako prvé sa montujú obvodové polovičné diely bočných stien a následne dosky predné a zadné. V rohoch sledujte pravouhlosť. Obvodové dosky ukladajte pomocou gumového kladivka a montážneho dielu. Na prednej strane sledujte výšku stavby. Dvere a okná vkladajte pri postupnom narastaní chatky. Obložky dverí a okien sú súčasťou výrobku. Pred usadením štítovej časti domčeka a strešných hranolov istite dvere zavetrením. Obmedzíte tak ich pohyb pri stavbe a tým možnosť zničenia a vychýlenia ostatných spojov. Čelná a zadná stena chatky je zakončená prvky s výrezmi pre hranoly strešnej konštrukcie. Ak ste držali pravouhlosť v rohoch, nasuniete ľahko strešné hranoly do pripravených výrezov. Výrezy sú zrezané pod uhlom tak, aby nosníky tvorili k palubkovému záklopu rovnú plochu. Strešné palubovky začnite skladať z prednej (čelnej) strany chatky. Systémom pero drážka vytvorte obe plochy spojené na štíte strechy. Palubovky upevnite na strešné hranoly klincami. Ak vám na konci nevyjdú obe strany v rovnakej úrovni, došlo k tomu, že ste v priebehu nabíjania paluboviek nezakladal jednotlivé palubovky všade rovnako. Potom je potrebné koniec zarezať. Na strešné palubovky naskrutkujte skrutky z čela, vzadu aj po bokoch na okapové lišty. Čelné dosky sú obvykle s ozdobným oblým frézovaním.
  Nie, nie je to nevyhnutnosť, len nám to musíte vopred oznámiť, aby si montážna skupina zobrala elektrocentrálu. Počas inštalácie je potrebná elektrická energia 220V, nakoľko montážna skupina pracuje s AKU náradím a občas je potrebné dobiť batérie.
  Áno, do chatky je možné pripojiť vodovod a kanalizáciu. Najlepšie je však pripraviť napojenie vody a kanalizácie pred montážou a naši montéri vyrežú pre prípojky otvory v podlahe. Elektroinštalácia sa montuje až po montáži chatky a zabezpečuje si ju zákazník.
  Všetky naše chatky sú voľne stojace, samonosné a počas montáže nie sú bežne kotvené o podklad. Pokiaľ bude chatka stáť na príliš náveternom mieste, kotvenie Vám doplníme ako doplnkovú službu. Treba brať do úvahy, že chatky sa nedajú kotviť do zámkovej dlažby a pokiaľ máte urobený takýto podklad, musíte vybrať kocku dlažby a zabetónovať kotviacu pätku.
  Cena montáže našimi montážnikmi sa pohybuje od 180 € podľa typu chatky a miesta montáže. Na požiadanie Vám vypracujeme cenovú ponuku na vybraný model.

     Všeobecné informácie

  Snažíme sa aby komunikácia s nami bola vždy jednoduchá jasná a priama. Chatku môžete objednať priamo cez E-shop, alebo emailom. Na základe Vášho mailového , alebo telefonického dopytu vypracujeme vždy nezáväznú ponuku, ktorá obsahuje nacenené služby podľa Vášho priania. Pokiaľ máte záujem napr. o montáž , strešný šindel – každá položka je nacenená zvlášť. Vy ste ten , ktorý si naskladá objednávku podľa vlastného uváženia.
  Objednajte si záhradné domčeky a drevostavby cez náš e-shop.
 • vyberte si tovar
 • vložte tovar do košíka
 • pokračujte v nákupe príslušenstva a doplnkov
 • vložte tovar, alebo doplnky do košíka
 • zadajte osobné údaje, odsúhlaste obchodné podmienky
 • skontrolujte objednávku a odošlite objednávku
 • My objednávku skontrolujeme, potvrdíme Vám ju a zašleme Vám potvrdenie objednávky, zmluvu a ďalšie informácie.
  Neviete si rady, ako objednať cez e-shop. Zašlite nám e-mail s požiadavkou na vypracovanie ponuky na záhradný domček alebo drevostavbu. Do e-mailu uveďte:
 • názov a typ záhradného domčeka či drevostavby
 • telefonický kontakt na Vás
 • adresu montáže, stavebnú pripravenosť - na čo bude domček postavený
 • dostupnosť na miesto montáže, prítomnosť elektrickej energie 230V
 • požadovaný termín dodania
 • Bežný termín dodania je 4 – 6 týždňov.
  V závislosti od typu chatky sa dodacia lehota pohybuje od niekoľkých dní do 6 týždňov. Ak si zákazník objedná produkt, ktorý máme v súčasnosti na sklade a chce si ho zmontovať svojpomocne, potom je čakacia doba 3 až 14 pracovných dní. Pokiaľ si zákazník objedná produkt spolu s montážou, alebo inými doplnkovými službami, doručenie a doplnkové služby sa uskutočnia v dohodnutom časovom rozpätí – 4 – 6 týždňov, podľa možností aj skôr.
  Po objednaní a podpísaní zmluvy Vám príde zálohová faktúra na 50% z celkovej sumy chatky. Zvyšná platba sa môže vykonať bankovým prevodom 3 dni pred termínom dodania produktu (montáže), alebo hotovosťou po ukončení a prevzatí produktu.
  Na naše výrobky poskytujeme 3-ročnú záruku. Za kvalitu si ručíme – používame výberový materiál severského pôvodu a pracujeme s modernou technológiou. Ročne realizujeme viac ako 200 stavieb. Radi poradíme a pomôžeme i po skončení záruky – záleží nám na tom, aby Vám naše výrobky slúžili čo najlepšie a najdlhšie!

     Doprava

  Na domčeky na náradie, záhradné chatky a víkendové chatky, altánky a prístrešky na autá s našou montážou poskytujeme bezplatný dovoz v rámci celého Slovenska. Na chatky bez montáže v hodnote nad 700,- €. poskytujeme dopravu zdarma v rámci Slovenska.
  Všetky chatky vozíme dodávkovým vozidlom (Iveco, Citroen Jumper) s vlekom o rozmeroch xxxxxxx m. Pri objednávke väčších chatiek je doprava vykonávaná nákladným vozidlom DAF s celkovou dĺžkou nad 10 m.
  Áno, za Váš osobný odber Vám poskytneme zľavu 3% z ceny chatky. Odber je možný vlastným vozidlom vo vopred dohodnutom termíne priamo vo výrobe v Banskej Bystrici.
  Pri každej chatke máte napísaný rozmer palety a hmotnosť. Šírka balenia je vždy do 120 cm, dĺžka a výška je podľa typu chatky. Hmotnosť palety sa pohybuje od 120 kg podľa typu chatky, hrúbky materiálu.
  Poskytujeme dopravu ZDARMA po miesto vykládky, pričom vyloženie chatky si zabezpečí zákazník na vlastné náklady. Vykládku je možné uskutočniť ručne za pomoci 2 – 3 kamarátov, alebo vysokozdvižným zariadením. Ručná vykládka je najšetrnejšia k Vašim domom a záhradkám. Chatky nie je vhodné vykladať hydraulickou rukou, nakoľko sa môžu poškodiť drevené diely.

  VÝROBA BPP

  Základným vstupným materiálom, od ktorého hlavne závisí kvalita výrobku, je umelo sušené, opracované smrekové drevo, ktoré nakupujeme od fínskych, rakúskych a estónskych dodávateľov. Pri výrobe používame moderné technologické zariadenia s CNC riadením. To je zárukou kvality a produktivity. Naše služby plne pokrývajú potreby zákazníka, od výberu drevostavby, individuálneho návrhu podľa predstavy zákazníka, cez realizáciu, montáž a súvisiace služby, legislatívne poradenstvo ako aj záručné a pozáručné služby.


  Základnou filozofiou firmy je realizovať služby, ktorých cieľom je spokojný zákazník. Tomu je podriadená i organizácia firmy, personálne obsadenie, technologické vybavenie, výber vstupných materiálov a úroveň služieb zákazníkom.  Naše produkty prešli schvalovacím konaním, skúšobných ústavov a vlastníme európske certifikáty preukázania zhody CE.  TECHNOLÓGIE BPP

  Keďže sme firma ktorá si zakladá na kvalite a presnosti investujeme do technológií ktoré nám takúto výrobu umožňujú dosiahnuť. Je však prirodzené že takéto strojné zariadenia ktorými disponujeme majú okrem vysokej presnosti aj vysokú produktivitu, ktorú nie sme vždy schopní využiť vlastnou náplňou práce a preto okrem množstva našich hotových výrobkov ponúkame v tejto sekcii malým a stredným firmám možnosť spolupráce v zmysle využitia našich technologických možností. .


  Disponujeme nasledovnou technológiou:


  Drevospracujúca linka Hundegger K3i. Počítačom riadená drevoobrábacia linka vhodná na výrobu strešných konštrukcií, altánov, pergol ako aj iných drevených trámcových konštrukcií.

  Počítačom riadený trojosí stroj vhodný na opracovanie plošného materiálu.

  Počítačom riadený päťosí stroj vhodný na opracovanie plošného materiálu.